Sayfanın konuları: Yüksek Öğretim, Yüksek Öğrenim, YÖK, Üniversiteler, AÖF, Yurtdışı Eğitim
 • YÖK - Yükseköğretim Kurulu

  Ülkemizdeki tüm yükseköğretim kurumlarını çatısı altında toplayan YÖK'ün resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz. Burslar, eğitim-öğretim, diploma denkliği, yabancı öğrenciler ve görevlendirmeler konularında bilgi alabilir, tez taraması yapabilirsiniz.


 • Üniversiteler

  Türkiye'deki tüm üniversitelerin resmi sitelerine buradan tek tıkla kolayca ulaşabilirsiniz. Üniversitelerimizi tüm ayrıntılarıyla tanıyabilir, online hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.


 • AÖF - Açıköğretim Fakültesi

  Açık Öğretim Fakültesi konusundaki tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Birimler, sınav tarihleri, radyo ve televizyon yayınları, ilgili adres ve telefonların yanı sıra AÖF sınav sonuçlarına online olarak erişim imkanı da sunuluyor.


 • Yurtdışı Eğitim

  Yurtdışında öğrenim görmek, hem çalışmak hem de okumak istiyorsunuz... Yurtdışı eğitim, yurtdışında staj ve çalışma fırsatları, "work and travel" ve "au-pair" danışmanlık hizmetleri veren tüm önde gelen kurumlar için bu sayfaya uğrayınız.


 • Yurtdışı Üniversiteler

  ÖSS ve ÖSYS ile Kıbrıs, Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Litvanya, Romanya, Ukrayna, Amerika, Macaristan, İrlanda, Yeni Zelanda'da öğrenim imkanı sunuluyor. Bu sayfada, ÖSYS Yerleştirme Kılavuzu'nda yer alan bazı yurtdışı üniversiteler ve internet adresleri bulunuyor.


 • Kütüphaneler - Araştırma

  Ülkemizdeki tüm önemli araştırma kurumları ve merkezleriyle, başlıca kütüphane ve kütüphanecilik derneklerine bu sayfa yoluyla ulaşabilirsiniz. • YURTKUR - Kredi ve Yurtlar Kurumu

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun (KYK) verdiği barınma, beslenme, kredi ve burs hizmetleri konusundaki tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.