Sayfanın konuları: SunExpress - SunExpress Uçuş Saatleri - SunExpress Bilet Ücretleri, SunExpress Airlines, SunExpress Uçuş Tarifesi, SunExpress Rezervasyan, SunExpress Büroları, SunExpress Uçuş Tarifesi, SunExpress Uçak Seferleri, SunExpress Uçuş Sorgulama, Sun Express Havayolları

SunExpress

 • SunExpress Resmi Sitesi

  SunexpressSunExpress Havayolları'nın resmi sitesinde, SunExpress'in uçuş tarifesini, hangi şehirlere seferleri olduğunu öğrenebilir, firmanın filo, charter hizmetleri, acentaları konusundaki bilgilerine ulaşabilirsiniz. Online olarak rezarvasyon yaptırabilir, bilet satın alabilirsiniz. SunExpress'in resmi sitesi için bu sayfaya bakınız. • SunExpress Uçuş Tarifesi

  SunExpress'in uçuş tarifesini görebilir. Hangi tarih ve saatte hangi kentten hangi kente uçuş olduğunu öğrenebilirsiniz. SunExpress'in Adana, Amsterdam, Antalya, Arlanda, Basel, Berlin, Bursa, Diyarbakır, Düsseldorf, Erzurum, Frankfurt, Gaziantep, Hannover, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Köln, Malatya, Münih, Nürnberg, Oslo, Samsun, Sivas, Stuttgart, Trabzon, Van, Viyana ve Zürich uçak saatleri, tarihleri ve bilet ücretleri konusunda bilgi alabilirsiniz.


 • SunExpress Yolcu Hizmetleri

  SunExpress'in bilet temini, check-in, servis ve benzeri konulardaki çeşitli hizmetleri konusunda bilgi alabilirsiniz.


 • SunExpress Grup Rezervasyonu

  SunExpress'te grup rezervasyonu yaptırmak için gidiniz.


 • SunExpress Gezi Rehberi

  SunExpress'in Türkiye ve yurtdışında uçtuğu noktalara ilişkin gezi rehberlerini bu sayfada bulabilirsiniz.


 • SunExpress İletişim Bilgileri

  SunExpress'in önemli telefon numaraları ile çağrı merkezine bu sayfa yoluyla ulaşabilirsiniz.


 • SunExpress Haberleri

  SunExpress internet sitesinin adresi: www.sunexpress.com.tr • Hatalı aramalar: SunExpresshavayollari.com, SunExpressairlines.com, sunexpress.com.tr, www SunExpress com.

SunExpress Hakkında...

 • SunExpress, Alman havayolu Lufthansa ile Türk Hava Yolları (THY) arasında 1989 yılında imzalanan anlaşmayla kuruldu. İlk etapta charter uçuşlarıyla Türk turizmine hizmet etmeye başlayan SunExpress, 2 Nisan 1990’da Frankfurt’tan Antalya’ya ilk seferini gerçekleştirdi.

  SunExpress halen 6,9 yaş ortalamasına ve toplam 3.500’ün üzerinde yolcu kapasitesine sahip, tamamı Boeing’lerden oluşan 18 uçaklık filoyla hizmet veriyor. En gelişmiş teknik donanım ve çevre standartlarına sahip uçkaların tamamında kıvrık kanat uçları bulunuyor.

  SunExpress, Yeni nesil Boeing 737 uçaklarının işletilmesi, bakımı ve tip intibak (type rating) eğitim gerekliliklerini kapsayan, “ISO 9001 Kalite”, “ISO 14001Çevre” ve “OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği” yönetim sistemleri belgeleriyle, IATA’nın, havayolu şirketlerinin emniyet ve güvenlik standartlarını belirleyen, operasyonel yönetim ve kontrol sistemlerini değerlendiren IOSA sertifikasına sahip. Toplam kalite yönetimi, SunExpress’in birinci önceliğidir.

  SunExpress, 637 çalışanıyla, halen Antalya’nın en büyük işvereni konumunda yer alıyor. SunExpress’in, İzmir’deki 250, İstanbul’daki 125 ve Frankfurt’taki 35 personeli dahil, toplam 1.047 çalışanı bulunuyor.

  SunExpress 2001 yılında düzenlediği Antalya-Frankfurt uçuşuyla Türkiye’den yurtdışına tarifeli seferler düzenleyen ilk özel havayolu şirketi oldu. 2005 yılında İzmir merkezli dış hat seferleriyle yurtdışı uçuş ağını genişleten SunExpress, 2008 yılında üçüncü merkez olarak İstanbul Sabiha Gökçen’den uçuşlara başladı.

  SunExpress’in 2008/09 kış tarifesi kapsamında, Antalya’dan Amsterdam, Basel, Berlin, Bremen, Dortmund, Düsseldorf, Dresden, Erfurt, Frankfurt, Friedrichshafen, Graz, Hamburg, Hanover, Karlsruhe, Köln, Leipzig, Linz, Muenster, Münih, Nuremberg, Paderborn, Rostock-Laage, Saarbrücken, Salzburg, Stuttgart, Viyana, Weeze ve Zürih’e; İzmir’den Amsterdam, Berlin, Düsseldorf, Frankfurt, Hanover, Köln, Münih, Nuremberg, Stuttgart, Viyana ve Zürih’e; İstanbul’dan ise Amsterdam, Berlin, Frankfurt, Hanover, Köln ve Münih’e seferleri bulunuyor.

  SunExpress İzmir merkezli direkt iç hat seferleriyle, ülkemizin 3. büyük şehri İzmir’i; Anadolu’nun önemli şehirlerine bağladı. Böylece, Türkiye’de ilk kez İstanbul ya da Ankara dışındaki bir merkezden, ülkemizin diğer şehirlerine aktarma yapmaksızın uçma olanağı sunuldu. SunExpress’in İzmir’den başlattığı ve kısa sürede yüksek doluluk oranlarına ulaşan iç hat uçuşları, birçok ilimizin benzer potansiyele sahip olduğunu gösterdi.

  SunExpress 2008/09 kış tarifesi kapsamında, İzmir’den Adana, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Kars, Kayseri, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van’a; Antalya’dan Adana, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul Sabiha Gökçen, İzmir, Samsun, Trabzon ve Van’a; İstanbul Sabiha Gökçen’den ise Adana, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Kars, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van’a seferler düzenliyor. Ayrıca Bursa’yla Antalya, Erzurum ve Trabzon arasında ve Adana’dan da Erzurum ve Trabzon’a karşılıklı uçuş gerçekleştiriliyor.

  Yolcular tarifeli seferlerle, Antalya ve İzmir’den Almanya’nın önemli şehirlerine direkt uçabiliyor ve Lufthansa bağlantılarıyla Frankfurt ve Münih aktarmalı olarak Londra, Paris, Brüksel, Madrid, Milano, Amsterdam, Zürih, Kopenhag, Oslo, Stokholm, Varşova, Moskova, Prag ve Helsinki’ye aktarma yapabiliyor. Lufthansa uçaklarıyla gerçekleştirilen tarifeli seferlerin Almanya’daki uçuş noktaları arasında ise Münih, Berlin, Hamburg, Köln, Bremen, Düsseldorf, Stuttgart, Leipzig, Nürnberg, Dresden, Hannover ve Münster yer alıyor.

  SunExpress tüm iç hat uçuşlarıyla İstanbul Sabiha Gökçen ve İzmir merkezli tüm dış hat uçuşlarını, Türk Hava Yolları’yla ortaklaşa gerçekleştiriyor. SunExpress her uçuşunda THY’ye belirli bir kontenjan ayırırken, yolcular THY’ye ayrılan biletleri, THY’nin satış acenteleri ve internet sitesinden satın alabiliyor.

  (Kaynak: sunexpress.com.tr - (13 Şubat 2009)