• SSK SMS KAYIT

  • ssk sms kayıtSosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 2012 yılından itibaren birçok işlemin ücretsiz SMS yoluyla yapılmasını sağlayacak yeni bir uygulama başlattı. İşveren, iştirakçi ve hak sahipleri yukarıdaki sayfaya gidip, diğer bilgilerle birlikte cep telefonu numarasını girerek, sigortalılığın başlatılması, sigortalılığın sonlandırılması, maaş bağlanması, şahıs ödemeleri, iş göremezlik ödeneği, evlenme yardımı, cenaze ödemeleri, hizmet borçlanması vb. gibi konularda online olarak yanıt alabiliyor.

    SMS uygulaması aşağıdaki yer alan hizmetler için online olarak yapılıyor:

    Şahıs Ödemeleri, Çölyak Ödemeleri, SSK Sigortalı Tescil, Bağkur Sigortalı Tescil, Emekli Sandığı Sigortalı Tescil, SSK Sigortalı İşten Ayrılış, Bağkur Sigortalı İşten Ayrılış, Emekli Sandığı Sigortalı İşten Ayrılış, SSK Toptan Ödeme, Bağkur Toptan Ödeme, Bağkur Aylık Bağlama, SSK Geçici İş Göremezlik, Bağkur Geçici İş göremezlik, SSK Emzirme Yardımı Ödemesi, Bağkur Emzirme Yardımı Ödemesi, SSK Hizmet Borçlanmaları, SSK Emekli Ödemeleri, SSK Cenaze Ödemeleri...

    Bu uygulamada, GSM numarası bilgi girişi yapacak kişi ile mesaj gönderilen cep telefonunun kayıtlı olduğu kişinin aynı T.C. Kimlik numarasına sahip olması zorunlu. Sistemde her TC kimlik numarası ile bir adet GSM numarası kayıt ve güncellemesi yapılabilmekte. SSK SMS Kaydı için yukarıdaki linke tıklayınız.

    Aşağıda SSK SMS Kaydı ile ilgili tüm konularda yorum yapabilirsiniz. Bu bölüm ziyaretçilerimizin kendi aralarında bilgi paylaşımında bulunmaları ve birbirlerine yardımcı olmaları amacıyla oluşturulmuştur. Küfür ve hakaret içerikli yorumlara yer verilmemektedir.

SSK SMS KayıtSayfanın Konuları: SSK SMS, SSK SMS Uygulaması, SSK SMS Kayıt, SGK SMS, SGK SMS Hizmeti, ssk sms, SGK SMS...