Sayfanın Konuları: Milli Savunma Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı Birimleri, MSB, www.msb.gov.tr. Hatalı aramalar: millisavunmabakanligi.com, millisavunmabakanligi.com.tr.

Milli Savunma Bakanlığı

 • MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI

  Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde, bakanlıkla ilgili tüm bilgilerle birlikte, haberler, duyurular, sınav sonuçları ve bağlı birimlerin internet sitelerine ulaşabilirsiniz.


 • Milli Savunma Bakanlığı Birimleri

 • Milli Savunma Bakanlığı Teşkilat Yapısı

  Milli Savunma Bakanlığı'nın yapısını oluşturan teşkilatların şemasını ve teşkilat bilgilerini bulabilirsiniz.


 • Askeri Yargıtay Başkanlığı

  Askeri Yargıtay ile ilgili tüm bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.


 • Askeri Yüksek İdare Mahkemesi (AYİM)

  Sayfada, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi'nin Türk yargı düzeni içindeki yeri, tarihi gelişim, teşkilet ve görevler, dava açma usul ve yolları ile dilekçe örnekleri, içtüzük, AYİM kanun metni, AYİM bibliyografisi gibi başlıklar bulunuyor.


 • Harita Genel Komutanlığı

  Milli Savunma Bakanlığı Harita Genel Komutanlığı'nın internet sitesinde,Genel Konular, Hizmetler, Haritalar ve Projeler, Haritacılık Hizmetleri, Harita Yüksek Teknik Okulu, Mevzuat, Faydalı Linkler, Sayısal Uygulamalar (Yerleşim Yeri Adları Veritabanı, Pafta Numarası Sorgulama, Sayısal Türkiye Veritabanı Haritası, Almanak) bölümleri bulunuyor. Sitede Harita Genel Komutanlığı'nın yayımladığı Harita Dergisi'ni de okuyabilirsiniz.


 • Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu - MKE

  Milli Savunma Bakanlığı Makina Kimya Endüstrisi Kurumu'nun (MKE) internet sitesinde, Fabrikalar, Ürünler, İhale İlanları, Silah Satış, Faaliyetler, Mevzuat, Duyurular ve Haberler bölümleri yer alıyor..


 • Askeralma Dairesi Başkanlığı (ASAL)

  Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Dairesi Başkanlığı'nın (ASAL) internet sitesinde, Er İşlemleri, Yedek subay İşlemleri, Madalya İşlemleri, Personel İşlemleri, Askerlik İle İlgili Mevzuat, Askerlik Şubelerine Müracaatlarda Hazır bulunması Gereken Evraklar, Askerlik Şubeleri ile İletişim, Celp Dönemleri, Askerlik hizmet Çeşitleri ve Bilgilendirme Broşürü bulunuyor. 2008 askerlik celp dönemleri, döviz ödeme çizelgesi, döviz ödeme işlemleri, iki yıllık yüksekokul mezunlarının askerlik hizmet süreleri, dövizle askerlik bilgilendirme broşürü ve yurtdışı askerlik erteleme işlemleri bilgilendirme broşürünü de sitede bulabilirsiniz.


 • Personel Dairesi Başkanlığı

  Milli Savunma Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı'nın sayfasında, Personel Alımları, Personel İşlemleri, Şehit ve Gazi İşlemleri, Nakdi Tazminat İşlemleri, Arşiv Müdürlüğü, Devlet Mezarlık Müdürlüğü ve Duyurular başlıklı bölümler bulunuyor.


 • Seferberlik Dairesi Başkanlığı

  Milli Savunma Bakanlığı Seferberlik Dairesi Başkanlığı'nın sayfasında, Tarihçe, Tanımlar, Yayınlar, Personel Seferberliği, Lojistik Seferbelik, Tatbikatlar ve Ferdi Seferberlik Eğitimleri başlıklı bölümlere ulaşabilirsiniz.


 • Askeri Adalet İşleri Başkanlığı

  Milli Savunma Bakanlığı Askeri Adalet İşleri Başkanlığı'nın sayfasında, Askeri Yargıtay, AYİM, İlgili Kanunlar, İlgili Yönetmelikler, Uluslararası Hukuk, Askeri Hakim Alımı, Hizmetler ve İlgili Linkler başlıklı bölümlere erişebilirsiniz.


 • İlaç Fabrikası Komutanlığı

  Milli Savunma Bakanlığı İlaç Fabrikası Komutanlığı'nın üretim birimleri ve ürünleri konularında bilgi alabilirsiniz.


 • Savunma Sanayi Müsteşarlığı

  Milli Savunma Bakanlığı Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nın internet sitesinde, Projeler, AR-GE Destekleri, Sanayi Hizmetleri, Savunma Sanayimiz, Etkinlikler, Dökümantasyon başlıklı bölümleri ziyaret edebilir, müşteşarlığın duyurularını görebilirsiniz.


 • Milli Savunma Bakanlığı İhaleleri

  Milli Savunma Bakanlığı'nın düzenlediği ihaleler konusundaki tüm bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.