Sayfanın konuları: MHRS, Merkezi Hastane Randevu Sistemi, mhrs, hastane randevu sistemi, istanbul hastane randevu, ankara hastane randevu, izmir hastane randevu, bursa hastane randevu, ssk randevu, ssk hastaneleri randevusu, adana hastane randevu, hastane randevusu, www hastanerandevu gov tr

MHRS - Merkezi Hastane Randevu Sistemi

 • MHRS - Merkezi Hastane Randevu Sistemi

  Sağlık Bakanlığı'nın yeni uygulaması Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayesinde, 7 gün 24 saat istediğiniz il ve ilçedeki Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastaneler ile ağız ve diş sağlığı merkezlerinden randevu almanız mümkün. MHRS'den yaralanabilmek için üyelik kaydı yaptırmanız gerekmektedir.  MHRS Nedir? • Merkezi Randevu Sistemi (MHRS), Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında vatandaşlarımızın sağlık hizmetine daha kolay erişiminin sağlanması ve hastanelerimizin daha etkin ve verimli şekilde hizmet sunabilmesi için geliştirilmiş bir projedir.

  Bu amaçla 2009 yılında başlatılan çalışmalar tamamlanarak 2011 yılında hizmetin ülke geneline yaygınlaşması sağlanmıştır.

  Merkezi randevu sistemi, vatandaşlarımızın ALO 182 hattını arayarak veya internet üzerinden, Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastaneler ile ağız ve diş sağlığı merkezlerinden muayene randevusu almalarını sağlayan bir hizmettir.

  Randevu alırken uyulması gereken kurallar:

  1 - En erken 1 gün sonrası için randevu alabillirsiniz.
  2- Randevu aldığınız saatin en az 30 dakika öncesinde randevunuzu iptal edebilir ve dilerseniz başka tarihli randevu oluşturabilirsiniz.
  3 - Bir sağlık kurumunun belli bir polikliniğinden, bir gün içinde en fazla 1 randevu alabilirsiniz.
  4 - Bir günde bir sağlık kurumundan farklı poliklinikten alınmak kaydıyla en fazla 2 randevu alabilirsiniz.
  5 - Telefonla kendinize ve yakınlarınıza her aramada toplamda en fazla 4 randevu alabilirsiniz.