Sayfanın Konuları: MEB, Milli Eğitim Bakanlığı, MEB Birimleri, MEB Öğretmen Atamaları, MEB Öğretmen Atama Sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı Birimleri, MEB Haberleri, MEB Duyuruları, MEB Eğitek, MEB Eokul, MEB Sınav Sonuçları, meb, m.e.b, www.meb.gov.tr. Hatalı aramalar: milliegitimbakanligi.com, milli eğitim bakanlığı com, milliegitimbakanligi.com.tr, meb.com, meb.com.tr

MEB - Milli Eğitim Bakanlığı

 • MEB - MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI RESMİ SİTESİ

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) resmi internet sitesinde, bakanlıkla ilgili tüm bilgilerle birlikte, haberler, duyurular, sınav sonuçları ve bağlı birimlerin internet sitelerine ulaşabilirsiniz.
 • MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı

  Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu'nun sayfasında Talim ve Terbiye Kurulu, kurul üyeleri, kurul kararları, kurulun yapısı ve tarihçesi hakkındaki bilgilerin yanı sıra "Öğretmenler Portalı" yer alıyor. Öğretmenler Portalı'nda, "Etkinlik Önerileri, Program Dosyaları, Haftalık Ders Çizelgeleri, Yıllık Plan Örnekleri" bölümleri bulunuyor. Ayrıca "Seçilmiş Etkinlikler Kılavuzu, Gazete ve Eğitim, Öğretmen / Branş Dersliği Uygulaması, Müzelerde Eğitim - Öğretim" başlıklı konular yer alıyor. Sayfadaki diğer önemli bölümler: Eğitim Konusundaki Yeni Çalışmalar, Milli Eğitim Şuraları, İlköğretim Veli Kılavuzu, Kimler Öğretmen Olabilir?


 • MEB Teftiş Kurulu Başkanlığı

  Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı'nın sayfasında "Tarihçe, Denetim, Yayınlar, Değişiklikler, Duyurular, Sık Sorulanlar, İletişim" başlıklı bilgiler bulunuyor. Ayrıca "Teşkilat, Mevzuat, Yargı kararları, Tebliğler dergisi" başlıklı bölümler de yer alıyor.


 • MEB Personel Genel Müdürlüğü

  Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün sayfasında "Öğretmen İlk Atama Sonuçları, Öğretmen Yer Değiştirme Sonuçları, Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirme sonuçları, Asker Öğretmen Görevlendirme Sonuçları" başlıkları altında sorgulamalar yapabilirsiniz. Sayfadaki diğer ana bölümler: Mevzuat Bankası, Alanlara Kaynak Olan Yüksek Öğretim Programları, Sayısal Veriler, Kimler Öğretmen Olur, Haber Arşivi, Atama Kılavuzu Araşivi, Sıkça Sorulan Sorular...


 • MEB Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (EĞİTEK)

  Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (EĞİTEK) sayfasında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan tüm sınavlara ilişkin ayrıntılı bilgiler yer alıyor. Orta Öğretim Kurumları Öğrenci Seçme Sınavı (OKS), Seviye Belirleme Sınavı (SBS), Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (DPYB), Açık Öğretim Kurumları Sınavı (Açık İlköğretim Okulu, Açıköğretim Lisesi, Mesleki Açıköğretim Lisesi, Mesleki Teknik Açıköğretim Lisesi), Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı (Ehliyet Sınavı) ve Protokol Sınavları'nın tarihleri, yer ve saatleri, kılavuzları, sınav sonuçları, eski sınavların soru ve cevapları ile sınavlarla ilgili duyurulara ulaşılabiliyor. Sitede EĞİTEK tarafından yapılan Açık İlköğretim Okulu, Açıköğretim Lisesi Radyo ve Televizyon yayınlarını izlemek, haftalık yayın programlarını öğrenmek de mümkün.


 • MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü

  Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü sayfasında genel müdürlükle ilgili bilgilerin yanı sıra, Millli Eğitim'e bağlı tüm anaokullarının listesi, adres, telefon ve internet siteleri yer alıyor. Ayrıca sitede dökümanlar, fotoğraf galerisi, faydalı linkler, "Sen de Oyna ve Minik Eller Birleşsin" kampanyaları hakkında bilgi, "Çocuk Kulüpleri Ücret Hesaplama" gibi sorgulama hizmetleri, makale ve duyurular bulunuyor.

  Milli Eğitim'e bağlı anaokullarının listesi için gidiniz >>


 • MEB İlköğretim Genel Müdürlüğü

  Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğü sayfasının ana başlıkları: Programlar, Mesleki Yönlendirme, Projeler, Şube Faaliyetleri, Fotoğraf Galerisi, Linkler, Anketler, Eğitim Yazılımları, E-Kütüphane.
  Programlar: Bu sayfada "Yenilenen İlköğretim Program ve Sunuları, Etkinlik Örnekleri, Program Dosyaları, Haftalık ders Çizelgeleri, Yıllık Plan Örnekleri, Tüm Programlar" başlıkları altındaki konulara ulaşabilirsiniz.
  Mesleki Yönlendirme: Bu sayfada "Mesleki Yönlendirme Şeması, Yöneltme Yönergesi Sınıf Gözlem Formu, Meslek Seçimi" başlıkları altındaki konulara ulaşabilirsiniz.
  Projeler: Bu sayfada "Eğitime Yüzde Yüz Destek, Temel Eğitim Destek Programı, Çocuk Dostu Okul, Haydi Kızlar Okula, Telafi Eğitimi (Yetiştirici sınıflar), Eğitim Çerçeve, Deniz Temiz, YIBO Destek, Temel Afet Bilinci Eğitimi, Eğitimde Gönül Birliği, Biz Büyüyoruz Türkiye Büyüyor, Çocuk Hakları Eğitimi, Çevre Uyum ve Okullarda Orman, İlköğretim Okulları Kişisel Hijyen, Yeşil Kutu, Çevre Eğitimi, Doğuş Çocuk İle Gülümseten Deneyler, Beslenme Eğitimi, Küçük Adımlar Büyük Yarınlar, BADEP Baba Destek Eğitimi" başlıkları altındaki projeler hakkında bilgi alabilirsiniz.
  Eğitim Yazılımları: Bu sayfada "Ders Destek merkezi, Türkçe Sözlük, Yazım Kılavuzu, Programlar" başlıkları altındaki eğitim yazılımlarına ulaşabilirsiniz.
  E-Kütüphane: Bu sayfada "E-Kitaplar, E-Dergiler, E-Yayınlar, Bilgiye Erişim Merkezi, Türkiye'de İlköğretim, YİBO ve PİO Yönetici Kılavuz kitabı, Diğer E-Kütüphaneler" başlıkları altındaki konulara ulaşabilirsiniz.

  İlköğretim Genel Müdürlüğü sayfasının "Size Özel" bölümünde ise, öğrenci, veli, öğretmen ve yöneticiler için ayrı ayrı hazırlanmış bölümler bulunuyor.
  Öğrenciler: Bu sayfada Eğitim Öğretim Çalışma Takvimi, Belirli Gün ve Haftalar, Çoklu Zeka ve Ödev Yardımcısı'nın yanı sıra çeşitli öyküler ve yazılar bulunuyor.
  Veliler: Bu sayfada velilerin öğrenci ve öğretmenlerle ilişkileri konularında çeşitli yazılar yer alıyor.
  Öğretmenler: Bu sayfada "Ana Sınıfı, Beden Eğitimi Öğrenme Alanları-Kazanımlar ile ilgili Sunu, Beden Eğitimi Program Sunusu, Beden Eğitimi Yapılandırmacı Eğitim Sunusu, Bilgisayar Dersi Öğretim Programları Sunusu, Bireysel Değerlendirme, Grup Değerlendirmesi, Müzik Dersi Öğretim Programları Sunusu, Ödev Kontrol Çizelgesi, Öğrenci Gözlem Formu, Öğrenci Gözlem Raporu, Öğrenciler için Sağlıklı Beslenme Rehberi, Planım, Sanat Etkinlikleri Dersi Öğretim Programları Sunusu, Satranç Dersi Öğretim Programı Sunusu, Spor Etkinlikleri Dersi Öğretim Programları Sunusu, Tarım - Hayvancılık Dersi Öğretim Programları Sunusu, Trafik ve İlkyardım Dersi Öğretim Programları Sunusu, Yıllık Ödev Değerlendirme Formu" başlıklı konuların yanı sıra çeşitli yazı, öykü ve şiirler yer alıyor.
  Yöneticiler: Bu sayfada "İlköğretim Kurumları Bilgi Formu, Yönetimde Çağdaş Yaklaşımlar" başlıklı konular bulunuyor.

 • MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü

  Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'nün sayfasında yer alan başlıklar ve içerikleri şöyle:
  Okullarımız: Bu sayfada Türkiye'de Milli Eğitim bakanlığı'na bağlı tüm ortaöğretim okullarının (Genel Lise, Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Spor Lisesi) listesini bulabilirsiniz. Listede okulların ili, ilçesi, internet sitesi adresi, telefonu ve faks numarası bulunuyor.
  Programlar: Bu sayfada "Ders Programları, Haftalık Ders Çizelgeleri, Öğretmenler Portalı, Program Listesi, Yıllık Plan Örnekleri" başlıklı konular yer alıyor.
  Ders Kitapları: Bu sayfada Ortaöğretim Genel müdürlüğü tarafından "yazdırma, sipariş" usülüne göre hazırlattırılan ve Milli Eğitim Bakanlığı baskısı ders kitabı olarak kabul edilen kitapların listesi bulunuyor.
  Hizmetiçi Eğitim: Bu sayfada "Adaylık Eğitimi, Hizmetiçi Faaliyetleri" başlıklı konulara erişilebiliyor.
  İstatistik: Bu sayfada ortaöğretim okullarının ÖSS ve ÖYS'de aldıkları başarı sıralamalarına yer veriliyor. 2005 ÖSS Yabancı Dil Puan İstatistikleri: Okullar, 2005 ÖSS'de aldıkları ortalama İngilizce, Fransızca ve Almanca puanlarına göre 1'den geriye doğru sıralanıyor. 2005-2006 Okul İstatistikleri: Türkiye'deki tüm ortaöğretim okullarının erkek, kız ve toplam öğrenci sayılarını, kadın, erkek ve toplam öğretmen sayılarını, şube ve derslik sayılarını öğrenebilirsiniz. İl İl Okulların Puan Başarıları: 2003, 2004, 2005 ve 2006 yıllarındaki ÖSS'de, okulların başarı durumlarını illere göre sıralama şeklinde sorgulayabilirsiniz. Sorgulamayı, sözel, sayısal, eşit ağırlı olarak yapabilir, okulların tamamını ya da türüne göre ayrı ayrı sıralayabilirsiniz. İlinizdeki okulların ÖSS başarı sıralamasını görerek, çocuğunuzun üniversiteyi kazanmasında, okulunun ne derece etkili olabileceği konusunda bir fikir edinebilirsiniz. ÖSS Puan İstatistikleri: Türkiye'deki okulların 2003, 2004, 2005, 2006 yıllarında ÖSS'deki başarı sıralamalarını görebilirsiniz.ÖYS Yerleşme İstatistikleri: Türkiye'deki okulların 2003, 2004, 2005, 2006 yıllarında ÖYS'deki başarı sıralamalarını il bazında ya da Türkiye bazında sorgulayabilirsiniz.

  MEB İnternet TV: Bu sayfada, ortaöretim okulları için hazırlanan, Almanca, Biyoloji, Coğrafya, Fen Bilimleri, Fizik, Fransızca, İngilizce, Kimya, Matematik, Sosyoloji, İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük dersleriyle ilgili videoları izleyebilirsiniz.


 • MEB Yükseköğretim Genel Müdürlüğü

  Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim Genel Müdürlüğü'nün sayfasında "Türkiye'de Yükseköğretim, Misyonumuz, Vizyonumuz, Genel Müdürlüğümüz, Resmi Burslu Öğrenciler, Özel Öğrenciler, Üniversiteler, Mevzuat-Belgeler, İstatistikler, Duyurular, Önemli Linkler" başlıkları altındaki konulara ulaşabilirsiniz.

  MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü

  Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü'nün sayfasında Türkiye'deki tüm Özel Dersane, Özel Ermeni İlköğretim Kurumu, Özel Ermeni Okul Öncesi Kurumu, Özel Ermeni Ortaöğretim Kurumu, Özel Etüt Eğitim Merkezi, Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursu, Özel Muhtelif Kurs, Özel Musevi İlöğretim Kurumu, Özel Musevi Okul Öncesi Kurumu, Özel Musevi Ortaöğretim Kurumu, Özel Özel Eğitim Okulu, Özel Özel Okul Öncesi Eğitim Okulu, Özel Rum İlköğretim Kurumu, Özel Rum Okul Öncesi Eğitim Kurumu, Özel Rum Ortaöğretim Kurumu, Özel Türk İlköğretim Kurumu, Özel Türk Okul Öncesi Kurumu, Özel Türk Ortaöğretim Kurumu, Özel Uluslararası İlköğretim Kurumu, Özel Uluslararası Okul Öncesi Kurumu, Özel Uluslararası Otaöğretim Kurumu, Özel Yabancı İlköğretim Kurumu, Özel Yabancı Okul Öncesi Kurumu, Özel Yabancı Öğretim Kurumlarını il bazında sorgulayabilir, adres ve telefonlarını öğrenebilirsiniz.

  Diğer Genel Müdürlükler

 • MEB Yurt Dışı Eğitim Öğretim Genel Müdürlüğü
 • MEB Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü
 • MEB Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü
 • MEB Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğü
 • MEB Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğü
 • MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü
 • MEB Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü
 • MEB Özel Eğitim Rehberlik ve Danışma Hizmetleri Gen. Müd.


 • Daire Başkanlıkları

 • MEB Öğretmene Hizmet ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı
 • MEB Yayımlar Dairesi Başkanlığı
 • MEB Ortaöğrenim Burs ve Yurtlar Dairesi Başkanlığı
 • MEB Hizmetiçi Eğitim Dairesi Başkanlığı
 • MEB Okuliçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi Başkanlığı
 • MEB İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı
 • MEB İşletmeler Dairesi Başkanlığı
 • MEB Yayımlar ve Tesisler Dairesi Başkanlığı
 • MEB Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı
 • MEB Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Dairesi Başkanlığı
 • MEB Çıraklık, Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme ve Yaygınlaştırma Dairesi Başkanlığı
 • MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Araştırma ve Geliştirme Merkezi
 • MEB Projeler Koordinasyon Merkezi Başkanlığı
 • MEB Eğitim Araçları ve Donatım Dairesi Başkanlığı

 • Sanal Karne
 • Milli Eğitim Vakfı
 • Milli Eğitim Sağlık Eğitimi Vakfı
 • MEB Milli Eğitim Dergisi
 • MEB Mevzuat Bankası
 • Ortaöğrenim Burs ve Yurtlar Dairesi Burs Sorgusu
 • MEB İhale Duyuruları


 • Öğretmen Atama-Yer Değiştirme-Görevlendirme Sonuçları


 • İl Milli Eğitim Müdürlükleri


 • MEB İnternet TV - Radyo


 • MEB Haberleri

  Haberler.com'un "MEB Haberleri" sayfasında, MEB konusundaki güncel gelişmeleri öğrenebilirsiniz.

 MEBBİS - MEB Bilgi Sistemleri