Sayfanın konuları: Jandarma, Jandarma Genel Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı Komutanları, tarihçesi, görevleri, Jandarma Genel Komutanlığı Personel Alımı, öğrenci alımı, Uzman Jandarma Okulu Sınav Sonuçları, Jandarma Haberleri, Jandarma İhaleleri, Candarma, www.jandarma.tsk.tr

Jandarma Genel Komutanlığı

 • JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI RESMİ SİTESİ

  Jandarma Genel Komutanlığı'nın sitesinde, "Sayfalar, Genel Konular, Personel Konuları, Personel ve Öğrenci Alımı, Halkla İlişkiler, Uluslararası İlişkiler, Jandarma'dan Haberler, Basın, Bilgi Edinme, İhaleler, Jandarma Tanıtım Filmi, Diğer Konular" başlıkları altında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.


 • "Sayfalar" başlığı altında, Jandarma Eğitim Komutanlığı, Jandarma Okullar Komutanlığı, Kriminal Daire Başkanlığı, Jandarma Bandosu ve Jandarma Müzesi ile sayfalara erişebilirsiniz.

  "Genel Konular" kategorisinde "Jandarma Genel Komutanları, Tarihçe, Görevi, Kuruluş Şeması, Modernizasyon, Eğitim birlikleri Hakkında Bilgiler bölümleri yer alıyor.

  "Jandarma'dan Haberler" başlığı altında Jandarma operasyonları ile istatistiki bilgiler bulunuyor.

  "Diğer Konular" ana başlığıyla "Şehit Olanların Varislerine Sağlanan haklar Broşürü, Yaralanan/Sakatlanan Personele Sağlanan haklar Broşürü, 156 Jandarma İhbar Telefonu, İhale İlanları" başlıklı alt sayfalara ulaşabilirsiniz.

  Ayrıca sitenin ana sayfasında Uzman Jandarma Okulu, Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu, Komando Uzman Erbaş Alımı konusundaki duyurular, başvuru kılavuzları ve sonuçlar güncel olarak veriliyor.

 • Jandarma Genel Komutanlığı Personel ve Öğrenci Alımı

  Jandarma Genel Komutanlığı'nın Sözleşmeli Subay, Sözleşmeli Astsubay, Uzman Erbaş ve Sivil Memur alımı ile Jandarma Okullarına öğrenci alımı konusundaki tüm bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.


 • Jandarma Genel Komutanlığı İhaleleri

  Jandarma Genel Komutanlığı'nca yapılacak olan malzeme ve inşaat ihaleleri konusundaki tüm bilgilere bu sayfadan erişebilirsiniz.