Sayfanın konuları: İstanbul, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Hakkında Bilgi, İstanbul Resmi Kurumları, İstanbul Belediye Başkanlığı, İstanbul Kent Rehberi, İstanbul Haberleri, İstanbul Belediyesi, İstanbul Resimleri, Eski İstanbul, İstanbul BŞB, İstanbul Nüfusu, İstanbul Hava Durumu, İstanbul Belediye İhaleleri, İstanbul Nöbetçi Eczaneler, İstanbul Önemli Telefonlar, İstanbul Haritası, www.ibb.gov.tr. Hatalı aramalar: istanbul.com, istanbulbelediyesi.com, istanbul.com.tr, İstanbul.bel.tr.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

 • İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin resmi sitesinde, belediye ilgili online işlemleri, İstanbul'un tarihçesini, tanıtımını, gezilecek-görülecek yerlerini, kültür yaşamını, İstanbul'daki resmi devlet kurumlarını, belediyenin müdürlüklerini, İstanbul'nın ulaşımı konusundaki ayrıntıları, okullarını, sağlık birimlerini bulabilirsiniz.  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve yönetimi, nüfusu, hava durumu, sporu ve etkinlikler konusunda bilgi alabilir, İstanbul Resim Galerisi'ni gezebilirsiniz. Sitede, İstanbul'nın önemli telefonları, İstanbul Kent Rehberi, İstanbul'dan güncel haberler, İstanbul Belediye Meclisi'nin kararları, memur alım ve ihale ilanları da bulunuyor.


 • İETT

  İstanbul'un Toplu Ulaşımıyla ilgili her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. Belediye Otobüsü, metro ve metrobüs güzergah ve saatlerine ulaşabilirsiniz.


 • İDO

  İstanbul denizotobüsü İşletmesi'nin sitesinde, şehrin deniz ulaşamıyla ilgili tüm bilgiler bulunuyor. Sefer tarifeleri, tarih, saat ve ücretler konusunda bilgi alabilirsiniz.


 • İstanbul Banliyö Trenleri

  İstanbul'da Sirkeci-Halkalı (Halkalı-Sirkeci) ve Haydarpaşa-Gebze (Gebze-Haydarpaşa) hatlarında çalışan banliyö trenlerinin tarifelerini, istasyonlara göre kalkış ve varış saatlerini sorgulayabilirsiniz.


 • İSKİ

  İSKİ'nin sitesinde, bu kurumla ilgili birçok işleminizi online olarak yapabilirsiniz.


 • İGDAŞ

  İGDAŞ'ın sitesinde, bu kurumla ilgili her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.


 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fenni Sicil Müracaatı

  Bu sayfada İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Müdürlüğü, Fenni Sicil Müracaatı, Fenni Sicil Yenileme ve Suret Tasdiki ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.


 • İstanbul Hal ve Balık Fiyatları

  Bu sayfada İstanbul Meyve-Sebze Hali ile Su Ürünleri Hali'ndeki günlük meyve-sebze ve balık fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Geçmiş tarihlere ait fiyatları da sorgulayabilirsiniz.


 • İstanbul Hava Kalitesi

  İstanbul'un çeşitli bölgelerine göre, kentin hava kalitesini sorgulayabilirsiniz.


 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi e-Ödeme

  Çeşitli konularda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne borcunuzu online olarak sorgulayabilrisiniz. Online Borç Sorgulama türleri şöyle: İlan Reklam, Pano Söküm ve Yıkım Bedeli, Hasar karşılıkları, Tıbbi Atık, Emlak Müdürlüğü Kira Borcu, Emlak Müdürlüğü Ecrimisil Borcu, Mesken Müdürlüğü Kira Borcu, Mesken Müdürlüğü Ecrimisil Borcu, Mesken Müdürlüğü Taksitli Mal Satış Bedeli, Minibüs Ruhsat Harcı, Sarı Taksi Ruhsat İzin Ücreti, Belde Taksi Ruhsat İzin Ücreti, Dolmuş Ruhsat İzin Ücreti, Deniz-Göl Araçları Ruhsat Harcı, Haliç Motorları Geçiş Ücreti, Taksitlendirilmiş Minibüs Borçları, Belde Minibüsleri Ruhsat Harcı, İdari Para Cezaları, Yangın Sigorta Vergileri.


 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Planları

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 3194 Sayılı Kanunun 8.maddesine göre ilan edilen imar planlarını "İlçe, Mahalle, Plan türü, Plan Ölçeği, İlana Çıkış tarihi, İlan Bitiş Tarihi" kriterlerine göre sorgulayabilirsiniz.


 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mevzuatı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin mevzuatını, mevzuat adına, türüne, kategoriye ve ilgili birime göre sorgulayabilirsiniz.


 • İş Yeri Açma / Çalışma Ruhsatı Alımı

  Bu sayfada İstanbul büyükşehir Belediyesi Ruhsat ve Denetleme Müdürlüğü ile ilgili bilgilerin yanı sıra, iş yeri açma ya da çalışma ruhsatı alma konusundaki mevzuatı, istenen belgeleri, ücret tarifesini öğrenebilirsiniz. Ayrıca Ruhsat Sözlüğü, Dökümantasyon ve Kroki bölümleri de bulunuyor.


 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Otopark Yönetmeliği

 • İstanbul İmar Yönetmeliği

 • İstanbul İtfaiyesi

  İstanbul İtfaiyesi'nin sitesinde, İstanbul'daki güncel yangınlar ve kurumla ilgili çeşitli bilgilerin yanı sıra, İstanbul İtfai Olay Haritası ve istatistikler yer alıyor.


 • İstanbul Cenaze Hizmetleri

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, İstanbul'daki mezarlıklar ve defin işlemleri hakkında bilgi, konuyla ilgili adres ve telefonları bulabilirsiniz.


 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı

  İstanbul büyükşehir belediyesi Zabıta'sıyla ilgili tüm bilgilere, faaliyetlere ve birimlere buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitede, online olarak şikayette bulunabilirsiniz.


 • İstanbul Trafik Kontrol Merkezi

  İstanbul Yol durumu hakkında tüm ayrıntılara ulaşabileceğiniz bir sayfa... İstanbul Yoğunluk Haritası, Trafik kameraları, Seyahat Süresi, Çağrı Merkezi sayfanın ana bölümlerini oluşturuyor.


 • İstanbul Şehir Rehberi ve Şehir Haritası

  İstanbul'un tüm semtlerinin ev ve sokaklarını uydu fotoğraflarıyla ayrınıtılı görebileceğiniz bir harita. İlçe, sokak, bina ya da işyeri adı ve kapı numarası girerek arama yapabilirsiniz.


 • İstanbul Şehir Tiyatroları

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın programları, oyunlar ve oyuncular hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. Tiyatro ve kültür sanat haberlerinin yanı sıra şehir tiyatrolarının adres ve telefonlarına da ulaşabilirsiniz. Online olarak bilet alabilirsiniz.


 • İstanbul Kültür Sanat Portalı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı sayfada, İstanbul'un kültür ve sanat yaşamına ilişkin hemen her şeyi bulmak olası. Sayfanın bölümleri şöyle: Kültür ve Sanat Etkinlikleri, Kültür ve Sanat Merkezleri, Şehir tiyatroları, CRR Konser Salonu, Taksim sanat Galerisi, Müzeler, Kütüphaneler, Kent Orkestrası, Yayınlar. Sitede gün, tür ve mekana göre etkinlik sorgulaması yapılabiliyor.


 • İstanbul Mahalle Muhtarları, Adres ve Telefonları

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi sınırları içindeki tüm mahalle muhtarlarının isimlerini, adres ve telefonlarını bulabilirsiniz.


 • İSMEK - İstanbul Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK) konusundaki tüm bilgilere erişebilirsiniz. Kurumun el sanatları, Türk İslam sanatları, mesleki ve teknik eğitimler, bilgisayar teknolojileri, dil eğitimi, müzik eğitimi, sağlık ve spor, süreli eğitimler konularındaki ücretsiz kurslarıyla ilgili tüm bilgileri bulabilir, semtinize en yakın kursu sorgulayabilir, branş grupları ve branş rehberini edinebilirsiniz.