Sayfanın konuları: Hürriyet, Hürriyet Gazetesi, Hürriyet Oku, hurriyet, Hürriyet Son Dakika, Hürriyet Spor, Hürriyet, Ekonomi, Hürriyet Magazin, Kelebek, Kelebek Gazetesi, Kelebek Haberleri, hurriyet.com.tr, hürriyet spor, hürriyet ekonomi, hürriyet magazin, HÜRRİYET. Hatalı aramalar: hurriyet.com, huriyet.com, hurriyetgazetesi.com, gazete hürriyet, hürriyet gaztesi, hurriyetgazete.com, hürriyet com

Hürriyet Gazetesi


Hürriyet Hakkında...

  1948'de Sedat Simavi tarafından kurulan ve şu anda Doğan Medya Grubu'nun bir markası olan Hürriyet Gazetesi; 1 Mayıs 1948'de yayımlanmaya başlandı. Sedat Simavi'nin 1953'te ölmesinden sonra yönetimi ortaklaşa üstlenen oğulları Haldun Simavi ve Erol Simavi döneminde de aynı çizgiyi sürdürdü.

  İlk renkli fotoğrafı basmak, ilk seri ilanı yayımlamak gibi fark yaratan uygulamalarla okurun dikkatini çeken Hürriyet, Türkiye'de, yüksek tirajlı halk gazetesi kavramının içini doldurdu.

  Hürriyet, Almanya'ya çalışmak için giden Türk işçilerinin gazete ve haber gereksinimini karşılamak amacıyla, 1964 yılından başlayarak uçakla Almanya ve diğer Avrupa ülkelerine gönderilmeye başlandı. Talebin artması üzerine gazetenin Almanya'da basılmasına 1970'lerin başında karar verildi.

  Hürriyet'in Almanya'da oluşturduğu yayın ekibi, Türkiye'deki gazeteyi yurtdışındaki gelişmelerle harmanlayarak, önce Almanya'da ardından diğer Avrupa ülkelerinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Türkiye ile ilişkilerini güçlü tutmasını sağladı. Özel televizyonların gelişmesi ve uydu yayıncılığı nedeniyle, bu rolü daha sonra zayıfladı. Buna koşut olarak, Avrupa baskısının satışları azaldı.

  Haldun Simavi'nin Veb Ofset grubunu oluşturarak 1971'de ayrılmasından sonra gazete tümüyle Erol Simavi'nin yönetimine geçti. 1971 sonrasında sırasıyla İzmir, Ankara, Adana ve Erzurum'da bürolar açan Hürriyet, 1973'te ofset baskı sistemine geçerek özellikle renkli fotoğraf kullanımında büyük avantaj sağladı.

  1994 yılında Doğan Grubu tarafından satın alındı. 1997'den itibaren internet üzerinden de yayımlanmaya başlayan Hürriyet Gazetesi, halen Doğan Grubu'na bağlı olarak yayım yapan bir günlük gazetedir. Günlük yarım milyonu aşan tirajıyla, Türk Basını'nın en etkili gazetelerinden biridir. Yayımladığı Cumartesi ve Pazar eklerinin yüksek satışları, günlük ortalama tirajı arttıran satış rakamlarına ulaşmasını sağlamaktadır.

  Bugün, Almanya'nın Frankfurt Şehri yakınlarındaki tesislerinde Hürriyet'in dışında, Milliyet, Fanatik ve diğer grup gazetelerinin yanısıra aralarında Wall Street Journal ve Financial Times'ın da bulunduğu, yabancı dillerde birçok ulusal ve uluslararası gazete basılmaktadır.
  (Kaynak:Vikipedi)

  Hürriyet Gazetesi'nde bugün

  Hürriyet Gazetesi'nin bugünkü birinci sayfasını okumak için gidiniz:

  HÜRRİYET GAZETESİ

Diğer Ulusal Gazeteler