Sayfanın konuları: Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, DZKK, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Komutanları, tarihçesi, görevleri, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Personel Alımı, Öğrenci Alımı, Deniz Okulları, Deniz Harp Okulu, Üniformalar, www.dzkk.tsk.tr

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı

 • DZKK - DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI RESMİ SİTESİ

  Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın (DZKK) resmi internet sitesinde, "Personel, Platformlar, Seyir Defteri, Denizcilik Köşesi" ana başlıkları altında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.


 • "Personel" başlığı altında "Personel Kaynağı, Personel ve Öğrenci Alımları, Deniz Okulları ve Eğitim Merkezleri, Rütbe İşaretleri, Üniformalar" altbaşlıklı sayfalar yer alıyor.

  "Platformlar" başlığı altında "Fırkateynler, denizaltılar, Hücumbotlar, Mayın Gemileri, Çıkarma Gemileri, Uçaklar, Helikopterler, tüm Platformlar" alt sayfaları bulunuyor.

  "Seyir Defteri" bölümünde "Tarihi Miras, Deniz kuvvetleri Komutanı'nın Komutanın Ziyaretleri ve Konuşmaları, Basın Duyuruları ve Faaliyetler, Deniz Kuvvetleri'nin Uluslararası Görevleri, Fotoğraf Galerisi, Bunları Biliyor muydunuz" gibi konulara erişebilirsiniz.

  "Denizcilik Köşesi"nde ise "Radyo Programları, Görünür İşaretler, Gemici Bağları, Yelken, Gemi Sevk ve İdaresi, Denizde Emniyet, Denizcilere İlanlar, Denizcilik Terimleri, Meteoroloji, Deniz İzcileri, Amatör balıkçılık, Denizlerde Hava, Kanunler ve Yönetmelikler" başlıkları altındaki bilgileri edinebilirsiniz.

  Ayrıca sitede Deniz Kuvvetleri'nin günümüzdeki ve geçmişteki komutanlarının biyografilerini, tatbikatlar hakkında bilgi, modernizasyon projeleri, ihaleler, müzeler ve güncel haberleri de bulabilirsiniz.

 • Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Personel ve Öğrenci Alımları

  Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın Personel ve Öğrenci Alımları sayfasında, Muvazzaf Subay, Sözleşmeli Subay, Muvazzaf Astsubay, Sözleşmeli Astsubay, Sivil Memur ve İşçi alımları ile Deniz Harp Okulu, Astsubay Meslek Yüksek Okulu ve Deniz Lisesi öğrenci alımlarına ilişkin, genel bilgiler, sınav duyurusu, başvuru kılavuzu ve sınav sonuçları gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.


 • Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Gemileri

  Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın "Gemiler" başlıklı sayfasında, Fırkateynler, Korvetler, Denizaltılar, Hücumbotlar, Mayın Avlama Gemileri, Mayın Tarama Gemileri, Tank Çıkarma Gemileri, Mekanize Vasıta Çıkarma Araçları, Okul Gemileri, Karakol Gemileri, Avcı Botlar, Eğitim Botları, Akaryakıt Tankerleri, Kuru Yük Gemileri, Su Tankerleri, Kurtarma Gemileri, Romorkörler, Ağ Gemileri, Araştırma Gemileri ve Personel Nakliye Gemileri hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz.