Sayfanın konuları: ABank (Alternatif Bank) Resmi İnternet Sitesi, ABank (Alternatif Bank) Kredileri, Kredi Faizleri, ABank (Alternatif Bank) Şubeleri, ABank (Alternatif Bank) ATM'leri, ABank (Alternatif Bank) Bültenleri, ABank (Alternatif Bank) Online Hizmetleri, ABank Şubeleri, ABank ATM'leri, ABank İş Başvurusu, ABank Bireysel, ABank Kurumsal

ABank - Alternatif Bank

 • ABank (Alternatif Bank) İnternet Sitesi

  AbankABank'ın "www.abank.com.tr" adresli resmi internet sitesinde, bankanın taşıt kredisi, konut kredisi (mortgage), ihtiyaç kredisi konusunda bilgi alabilir, kredi faizlerini hesaplayabilirsiniz. Sitede mevduat ürünleri, kredi kartları, yatırım fonları, yatırım araçları, kampanyaları, bireysel emeklilik ve diğer ürünler konusunda da ayrıntılı bilgi yer alıyor. ABank'ın Türkiye'deki tüm şubelerinin adres, telefon ve faks numaralarının yanı sıra, ATM'lerinin adresleri de bulunuyor. • ABank Bireysel

  AbankABank'ın "Bireysel Bankacılık" sayfasında, bireysel krediler, yatırım ürünleri, sigorta ürünleri, hizmet kanalları, AKart, hesaplama araçları, faiz oranları, ürün ve hizmet ücretleri ve kampanyalar konusunda bilgi alabilirsiniz.


 • ABank İşletme

  AbankABank'ın "İşletme Bankacılığı" sayfasında, krediler, yatırım ürünleri, nakit yönetimi, sigortalar, leasing, hizmet kanalları, hesaplama araçları ve faiz oranları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.


 • ABank Kurumsal-Ticari

  AbankABank'ın "Kurumsal-Ticari Bankacılık" sayfasında, işletme finansmanı, orta-uzun vadeli finansman, gayrinakdi krediler, nekit yönetimi, dış ticaret finansmanı, mevduat yatırım ürünleri, diğer hizmetler, ürün paketleri, hesaplama araçları ve faiz oranlarıyla ilgili sayfalara erişebilirsiniz.


 • ABank Şubeleri ve ATM'leri

  AbankABank'ın tüm şehirlerdeki şubelerinin adres, telefon ve faks numaralarıyla ATM'lerinin bulunduğu yerleri bu sayfa yoluyla öğrenebilirsiniz.


 • ABank İş Başvurusu

  AbankABank'a bu sayfa yoluyla iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca Anadolu Grubu'nun İnsan Kaynakları Portalı'na erişebilirsiniz.


  Abank Hakkında...  ABank (Alternatif Bank), Doğan Grubu bünyesinde 1991 yılında bankacılık faaliyetlerine başladı. 2006 yılında Osman Kadir Ete bankanın %4.16’sını satın aldı.

  Alternatifbank, 2001 krizi sonrasında aldığı stratejik kararla 2002 yılında, kredi kartları ve bireysel bankacılıktan çıkarak kurumsal ve ticari bankacılığa yöneldi.

  23 Kasım 2006 tarihinde Anadolu Grubu Yunanistan’ın en büyük ikinci bankası olarak bilinen Alpha Bank ile her iki tarafın %50 pay sahibi olarak yönetim kurullarında tamamen eşit şartlarda temsil edilecekleri bir finansal holding kurmak amacıyla görüşmeler yapılmıştır. Ancak BDDK bu birleşme kararını 2007 Ağustos'unda veto etmiştir.

  ABank, 2010 yılını konsolide bazda 4,306 milyon TL aktif toplamı, 34.4 milyon TL net kar rakamı ile sonuçlandırmıştır. Aynı dönemde özkaynakları % 7.6’lık artışla 481 milyon TL’ye ulaşırken özkaynak karlılığı % 7.7 seviyesinde gerçekleşmiştir. Sermaye yeterlilik rasyonu Aralık ayında sağlanan sermaye benzeri kredinin de desteği ile % 15.2’e ulaşmıştır. ABank'ın 2010 yılı sonunda 53 şubesi vardır. (Kaynak: Vikipedi - ABank)

  ABank internet sitesinin adresi: www.abank.com.tr • Hatalı aramalar: Abank.com, Alternatifbank.com, ABank com.